Párásítók
A száraz levegő nagy problémát jelenthet a lakásban. A száraz levegővel leggyakrabban télen találkozhat, amikor a fűtési szezon teljes lendületben van. A száraz levegő a lakásban vagy házban növeli a légutak nyálkahártyájának kiszáradásának kockázatát. Ez más problémákat is okozhat Önnek, például fertőzéseket, allergiás reakciókat vagy asztmát.
A legjobb otthoni légkondicionáló egy párásító, amely segít tökéletesen fenntartani az optimális páratartalmat otthonában. Ha többet szeretne megtudni erről a hatékony segítőről, szívesen bemutatjuk Önnek a jellemzőit.
Hogyan segíthet egy párásító otthonában?
- Ha asztmában, allergiában vagy más fertőzésekben szenved, a párásító ideális segítség, mivel a baktériumok a száraz környezethez képest akár 40%-kal kevésbé terjednek a párás levegőben.
- Segít megszabadulni a horkolástól. A legtöbb esetben a horkolás hátterében a száraz levegő áll. A párásító használatával ez a probléma megszűnhet, hacsak nem áll komolyabb egészségügyi probléma a horkolás mögött.
- A párásító segít a száraz köhögés elleni küzdelemben.
- Ha száraz a levegő, száraz hajjal, ajkakkal vagy bőrrel is küzdhet. Szerezzen be egy párásítót, és mondjon búcsút ennek a problémának.
- Ha gondoskodik a virágairól, de azok még mindig hervadtnak tűnnek, próbáljon meg párásítót használni, hogy segítsen.
Milyen típusú párásítók vannak?
A párásítók ultrahangos és gőzpárásítókra oszthatók. Ez a fő felosztás az általuk termelt gőzön alapul.
Ultrahangos levegő párásító
Az ultrahangos párásítók nagyszerű választás azok számára, akik csendesen, alacsony fogyasztás mellett szeretnék javítani otthonuk levegőminőségét. Ezek a készülékek egy fémlemez (oszcillátor) rezgésével működnek, amely a vizet köddé alakítja. A ködöt ezután egy szellőzőrendszer szórja szét a levegőben. Így könnyebben jut be a légzőrendszerbe.
Az ultrahangos párásító előnyei és hátrányai
- Az ultrahangos párásítók nem termelnek ásványi port, így kiváló választás allergiásoknak vagy érzékeny embereknek.
- A fogyasztásuk alacsonyabb.
- A demineralizációs szűrőt ki kell cserélni.
- Az ultrahanghullámok kellemetlenséget vagy akár fájdalmat is okozhatnak az állatoknak.
Gőzpárásító
A gőzpárásító olyan készülék, amely gőzzel párásítja a levegőt. Úgy működik, hogy vizet melegít, majd egy párásító kamrában hideg levegővel keveri össze. A gőz ezután a levegőbe kerül, ahol segít fenntartani a kellemes páratartalmat. A gőzpárásítók gyakran érzékelőkkel vannak felszerelve, amelyek képesek a gőzkibocsátást a környezeti levegő hőmérsékletéhez igazítani.
A gőzpárásítók előnyei és hátrányai
- A helyiség levegője gyorsabban párásodik.
- Nincs szükség szűrőcserére.
- Van inhalációs lehetőségük.
- Magasabb energiafogyasztás.
- Ezek zajosabbak.
- Mivel felmelegítik a levegőt, nyáron nem jelentenek jó megoldást.
- Égési sérülések veszélye.
Hogyan találjuk meg a legjobb helyet a párásítónak?
A párásító készülékeket olyan helyeken kell elhelyezni, ahol sok időt tölt, leggyakrabban a nappaliban vagy a hálószobában. Elhelyezésük bárhol lehet, de ügyelni kell arra, hogy nem alkalmasak olyan helyiségekbe, ahol nedvességre érzékeny tárgyak vannak (papír, úszó padló, festmények). Az ideális hely a padló egy nyitott térben. Igyekezzen elkerülni, hogy a párásítót bútorokkal szoros érintkezésbe helyezze, mivel a gőz károsíthatja azokat.
Párásító gyermekek számára
A gyermekeknek szánt párásítók kiváló választás! Segítenek megelőzni a jövőbeli légzőszervi problémákat. Nagy megkönnyebbülést hoznak az asztmában, atópiás ekcémában vagy allergiában szenvedő gyermekek számára. A száraz levegő nem tesz jót a kisgyermekeknek, és csökkenti az immunitásukat, ezért a párásítók minden gyermekszoba elengedhetetlen részei.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő párásítót?
- A párásító teljesítménye - nagyobb lakásokhoz nagyobb teljesítményű párásítót válasszon. Ha a szoba több mint 70 négyzetméteres, két párásító az ideális megoldás.
- Energiafogyasztás - a gőzpárásító több energiát fogyaszt, mint az ultrahangos párásító. Ez az információ különösen a téli szezonban hasznos, amikor a párásítónak egész nap bekapcsolva kell lennie.
- A párásítók zajszintje - ha halk párásítót szeretne, válasszon ultrahangos párásítót. Valamivel hangosabbak a gőzpárásítók.
- A víztartály kapacitása - ha nem szeretné gyakran újratölteni a vizet, akkor olyan párásítót válasszon, amelynek legalább 5 literes tartálya körülbelül 8 órán át tart.
Kínálatunkban egyéb légkezelő termékeket is talál, például légtisztítókat vagy párátlanítókat. Kiegészítőket és pótalkatrészeket is vásárolhat nálunk. Válasszon stílusos, német minőségi termékeink közül.